Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Kursy językowe w JCC Krakow!

Śro
g. 17:30
05 Paź
2016

jezykiA2-01Od października ruszamy z kursami językowymi w JCC Krakow!

W tym roku będziemy się uczyć języka hebrajskiego (5 poziomów zaawansowania!), jidysz oraz arabskiego (2 poziomy zaawansowania).

Koszt:
Członkowie JCC Krakow (z opłaconą składką członkowską na nowy rok): 150 zł za semestr
Pozostali: 300 zł za semestr

Informacje i zapisy:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel. 12 370 57 75

JĘZYK HEBRAJSKI

Prowadzenie: dr Ewa Węgrzyn oraz dr Alicja Maślak-Maciejewska

Poziom początkujący
Przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę z językiem hebrajskim. Zajęcia rozpoczynają się od nauki alfabetu i czytania. Podczas kursu uczestnik zdobywa podstawową wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, uczy się operować czasem teraźniejszym, a po semestrze nauki potrafi wypowiedzieć się w języku hebrajskim na podstawowe tematy.

Zajęcia organizacyjne: 5.10 (środa), godz. 17:30

Poziom podstawowy
Przeznaczony jest dla osób, które znają już podstawy języka hebrajskiego, umieją czytać i pisać i w mówieniu posługują się czasem teraźniejszym. Podczas kursu uczestnik pogłębia wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, uczy się nowych słówek, a także czasu przeszłego.

Poziom średniozaawansowany 1
Przeznaczony jest dla osób, które posługują się językiem hebrajskim w stopniu średniozaawansowanym, umieją czytać i pisać i w mówieniu posługują się czasem teraźniejszym i przeszłym. Podczas kursu uczestnik pogłębia wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, uczy się nowych słówek, a także czasu przyszłego.

Poziom średniozaawansowany 2
Przeznaczony jest dla osób, które posługują się językiem hebrajskim w stopniu średniozaawansowanym, umieją czytać i pisać, znają czas teraźniejszy, przeszły i przyszły. Podczas kursu uczestnik pogłębia wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, a także przełamuje barierę mówienia - nacisk położony jest na to, aby w sposób swobodny i płynny konwersować po hebrajsku.

Poziom zaawansowany
Kurs przeznaczony jest dla osób, które biegle posługują się językiem hebrajskim w mowie i piśmie, potrafią operować czasem teraźniejszym, przeszłym i przyszłym.
Podczas zajęć główna uwaga skupiona jest na mówieniu i czytaniu. Główny nacisk kładzie się na poszerzanie słownictwa i wiedzy z zakresu składni języka hebrajskiego.

Zajęcia organizacyjne dla wszystkich poziomów oprócz początkującego: 5.10 (środa), godz 19:00

JĘZYK ARABSKI

Prowadzenie: dr Ida Balwierz

Poziom początkujący
Podczas rocznego kursu j. arabskiego dzięki nowoczesnym metodom nauczania i multimedialnym materiałom dydaktycznym kursanci zdobędą pasjonujące wiadomości na temat j. arabskiego oraz zapoznają się ze specyficzną sytuacją językową istniejącą w świecie arabskim (język literacki i dialekty); nauczą się alfabetu arabskiego oraz poznają tajniki ortografii i wymowy; zapoznają się z podstawowymi aspektami gramatyki j. arabskiego; poznają praktyczne słownictwo oraz struktury używane w codziennej komunikacji.

Zajęcia organizacyjne: 10.10 (poniedziałek), godz. 17:30

Poziom średniozaawansowany
Podczas rocznego kursu j. arabskiego w JCC dzięki nowoczesnym metodom nauczania i multimedialnym materiałom dydaktycznym kursanci poszerzą wiedzę z gramatyki j. arabskiego oraz wiedzę na temat kultury arabskiej i życia codziennego w krajach arabskich. Rozwiną praktyczne słownictwo oraz struktury używane w codziennej komunikacji. Będą mieli okazję poznać podstawy języka mediów, biznesu i dyplomacji, a także tajniki pisania prostych tekstów formalnych.

Zajęcia organizacyjne: 10.10 (poniedziałek), godz. 19:00

JĘZYK JIDYSZ

Poziom początkujący
Grupa początkująca poznaje podstawy języka jidysz: uczy się żydowskiego alfabetu, odmiany podstawowych czasowników, liczenia, zdrobnień oraz słówek wchodzących w skład pierwszych czytanek i piosenek. Po zakończeniu kursu studenci odnajdują się w przestrzeni języka i potrafią się nim posługiwać na poziomie elementarnym.

Zajęcia organizacyjne: 6.10 (czwartek), godz. 17:30