Zobacz w jaki sposób możesz pomóc JCC Kraków

darowizna-pl

Wydarzenia

Kursy językowe 2014/2015

Czw
g. 17:30
02 Paź
2014

kursy jezykowe 2014-2015Od nowego roku akademickiego w JCC Krakow, jak zwykle, ruszają kursy językowe.

Zajęcia organizacyjne odbędą się w następujących terminach:

Język hebrajski, grupa początkująca: 6.10 (poniedziałek), godz. 17:30
Język hebrajski, pozostałe grupy (podczas zajęć nastąpi podział na poszczególne poziomy): 6.10 (poniedziałek), godz. 19:00
Język jidysz, wszystkie poziomy: 2.10. (czwartek), godz. 17:30
Język japoński, wszystkie poziomy: 8.10 (środa), godz. 16:30

Język hebrajski
Prowadzenie: dr Ewa Węgrzyn

Poziom początkujący
Przeznaczony jest dla osób, które dopiero zaczynają swoja przygodę z językiem hebrajskim. Zajęcia rozpoczynają się od nauki alfabetu i czytania. Podczas kursu uczestnik zdobywa podstawową wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, uczy się operować czasem teraźniejszym, a po semestrze nauki potrafi wypowiedzieć się w języku hebrajskim na podstawowe tematy.

Poziom podstawowy
Przeznaczony jest dla osób, które znają już podstawy języka hebrajskiego, umieją czytać i pisać i w mówieniu posługują się czasem teraźniejszym. Podczas kursu uczestnik pogłębia wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, uczy się nowych słówek, a także czasu przeszłego.

Poziom średniozaawansowany 1
Przeznaczony jest dla osób, które posługują się językiem hebrajskim w stopniu średniozaawansowanym, umieją czytać i pisać i w mówieniu posługują się czasem teraźniejszym i przeszłym. Podczas kursu uczestnik pogłębia wiedzę z zakresu języka hebrajskiego, uczy się nowych słówek, a także czasu przyszłego.

Poziom średniozaawansowany 2
Kurs przeznaczony jest dla osób, które biegle posługują się językiem hebrajskim w mowie i piśmie, potrafią operować czasem teraźniejszym, przeszłym i przyszłym.
Podczas zajęć główna uwaga skupiona jest na mówieniu i czytaniu. Gramatyka jest również istotną częścią zajęć, ale nacisk kładzie się na poszerzanie słownictwa i wiedzy z zakresu składni języka hebrajskiego.
Podczas zajęć uczestnicy przygotowują prezentację na dowolny temat, piszą eseje i dużo dyskutują:)

 

Język jidysz
Prowadzenie: mgr Marek Tuszewicki

Poziom początkujący
Grupa początkująca poznaje podstawy języka jidysz: uczy się żydowskiego alfabetu, odmiany podstawowych czasowników, liczenia, zdrobnień oraz słówek wchodzących w skład pierwszych czytanek i piosenek. Po zakończeniu kursu studenci odnajdują się w przestrzeni języka i potrafią się nim posługiwać na poziomie elementarnym.

Poziom zaawansowany
Grupa zaawansowana rozwija dotychczasowe słownictwo poprzez lekturę trudniejszych tekstów, poznaje czasowniki złożone i peryfrastyczne, uczy się strony biernej oraz bardziej zaawansowanych konstrukcji zdaniowych. Po zakończeniu kursu studenci będą gotowi rozpocząć przygodę z literaturą piękną!

Język japoński
Prowadzenie: mgr Martyna Adamska

Poziom początkujący
By skutecznie uczyć się języka potrzeba trochę więcej niż tylko tygodniowejlisty słówek i tabeli gramatycznych (choć takie pomoce naukowe zawsze znajdązastosowanie). Należy teorię podbudować praktyką pod różnymi postaciami – toćwiczenia w wersji audio, to video, a do tego trochę zabawy w teatr (lub kabaretprzynajmniej). Będziemy dużo mówić i pozwalać sobie na błędy, by jak najszybciejoswoić się z nowym brzmieniem w naszych uszach. Będziemy również czytać japońskielementarz dla obcokrajowców i bywać tymi obcokrajowcami w Japonii, starając sięodtworzyć realne sytuacje, w których kiedyś możemy się znaleźć sami. Będziemypracować samodzielnie i działać w grupach. Przypomnimy sobie przy okazji niecozagadnień ze sfery teorii języka i staniemy na tropie analogii i rozbieżności zjęzykiem/ języka i, które już znamy (by nauka stała się łatwiejsza, a wiedzabardziej uporządkowana). Tradycyjnie potowarzyszą nam zadania domowe i testysprawdzające dla zwiększenia motywacji i utrwalenia materiału. Ale to wszystkodopiero po tym, jak już opanujemy dwa alfabety- hiraganę i katakanę, bo tentrzeci – kanji – realizować będziemy stopniowo, by każdy miał okazję wypracowaćsobie własny sposób na przyswojenie nowego systemu zapisu.

Poziom średniozaawansowany jest przeznaczony dla osób, które uczyły się języka japońskiego przez dwa semestry i znają podstawy oraz alfabet hiragana i katakana.


Koszt: 300 zł za semestr, dla członków 150 zł za semestr. Istnieje możliwość płatności w ratach.
Informacje i zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub 12 370 57 75