See how your gift can help the JCC Kraków

darowizna-en

Events

Chanuka w JCC!

Tue
16:00 h
30 Nov
2010

chanuka5771

Obchody święta Chanuka w JCC!
Serdecznie zapraszamy na obchody święta Chanuka w JCC! Chag Chanuka Sameach!

30.11 (wtorek)

16.00 - warsztaty wykonywania świeczników chanukowych

1.12 (środa)

17.00 – uroczyste zapalenie pierwszej świeczki

17.30 – tradycyjny poczęstunek

18.30 – wykład Naczelnego Rabina Krakowa Boaza Pasha „Chanukowe minhagim w różnych gminach żydowskich”

2.12 (czwartek)

17.00 – zapalenie II świeczki

20.00 – ChanuKaraoke
Wspaniała zabawa z DJ-em Jarretem! Zapewniamy dużą ilość piwa i pączków. Wstęp jedyne 5 zł dla członków JCC i 10 zł dla pozostałych.

3.12 (piątek)

15.20 – zapalenie III świeczki

17.00 – kolacja szabatowa

4.12 (sobota)

17.00 – zapalenie IV świeczki z udziałen Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha

19.00 – Chanukowy Dancing
Zapraszamy na chanukowy dancing w rytm przebojów z dawnych lat. Będziemy bawić się przy utworach Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Jerzego Połomskiego i wielu innych. Zapewniamy sałatki, koreczki, śledzika i ogórki kiszone, a do picia chanukowo-dancingowe drinki i dużo piwa! Stylowe kreacje wskazane! Wstęp 10 zł dla członków JCC i 20 zł dla pozostałych. Prosimy o rezerwację miejsc.

5.12 (niedziela)

17.00 – zapalenie V świeczki

17.30 – aukcja prac dzieci ze szkółki niedzielnej i członków JCC
Przedmiotem aukcji będą gliniane chanukije i inne wyroby z gliny. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane Fundacji Czarna Owca Pana Kota, która zajmuje się ratowaniem bezdomnych, chorych i maltretowanych zwierząt.

6.12 (poniedziałek)

10.00-20.00 – małe targi biżuterii Marii Szychowskiej
W poniedziałek od 10.00 do 20.00 oraz we wtorek od 10.00 do 17.00 zapraszamy na targi biżuterii własnoręcznie wykonanej przez Marię Szychowską. Kolczyki, bransolety, naszyjniki – tanie, kolorowe, zabawne i eleganckie. Idealne na chanukowe prezenty!

17.00 – zapalenie VI świeczki

17.30 – promocja kalendarza Klubu Studenckiego JCC na Nowy Rok 2011

7.12 (wtorek)

10.00-17.00 – małe targi biżuterii Marii Szychowskiej

17.00 – zapalenie VII świeczki z Beit Kraków i wykład rabinki Tanyi Segal o święcie Chanuka

20.30 – koncert „RebbeSoul” – Bruce'a Burgera
Bruce Burger, znany także jako RebbeSoul, jest muzykiem i producentem. Wydał wiele nagrań, m.in. RebbeSoul, Fringe of Blue, RebbeSoul-O czy Change the World with a Sound - a także wielokrotnie zdobywał pierwsze miejsce na liście przebojów stacji CMJ World Music (jest to rozgłośnia studencka nadająca w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie).
Jego nowy krążek zatytułowany From Another Wolrd poświęcony jest kompozycjom Rabbiego Szlomo Carlebacha, które zostały nagrane w nowoczesnych aranżacjach pełnych odniesień do muzyki etnicznej i nowych trendów, co jest zresztą typowe dla stylu RebbeSoul. Styl ten opiera się przede wszystkim na fuzji różnych stylów wywiedzionych z tradycji muzycznych diaspory żydowskiej, ale także na mieszance tego, co tradycyjne, stare i tego co nowoczesne; tego, co pochodzi ze Wschodu i z Zachodu. RebbeSoul nie stroni od egzotycznych instrumentów typowych dla konkretnych regionów świata. Sięga zarówno po rosyjską bałałajkę, jak i po greckie buzuki, gitary akustyczne i elektryczne, hip-hopowe rytmy, instrumenty perkusyjne z Bliskiego Wschodu, czy używany w muzyce flamenco kachon. Muzykę RebbeSoul często wzbogacają soulowe wokale.
Sam muzyk jest także artystą-performerem występującym ze swoim show zatytułowanym RebbeSoul-O, który nominowano aż do trzech nagród Valley Theatre Awards.

21.30 – spotkanie z Naczelnym Rabinem Polski Michaelem Schudrichem i muzykiem Brucem Burgerem

8.12 (środa)

17.00 – zapalenie VIII świeczki

17.30 – projekcja filmu Kasi Lisiak „Zagubione dusze”
"Zagubione dusze" to godzinny film dokumentalny Kasi Lisiak zrobiony metodą cinema verite. Film jest autorską odpowiedzią reżysera, który jest jednocześnie operatorem oraz montażystą, na pytanie: Dlaczego młody góral z Zakopanego chce być Żydem? Film pokazuje bohatera Pawła z Zakopanego, jego katolickich rodziców, tajemniczego dziadka z Rosji, nowych żydowskich przyjaciół. W tle historia górali; potomków sióstr Horowitz, które w XIX wieku przeszły na katolicyzm i osiadły w małej wiosce nieopodal Zakopanego. Pokaz premierowy.