See how your gift can help the JCC Kraków

darowizna-en

Events

Szlachetna paczka

Thu
10:00 h
06 Dec
2012

szlachetnapaczka logo

Drodzy Przyjaciele,

Podobnie jak w zeszłych latach uczestniczymy w tym roku w programie Szlachetna Paczka. W tym roku postanowiliśmy pomóc rodzinie, która mieszka w małym, 2-pokojowym mieszkaniu. Pani Janina ma 72 lata i mieszka razem ze schorowaną córką, Katrzyną (49 lat) i wnuczką, Sylwią (12 lat). Niestety, rodzina utrzymuje się głównie z renty po mężu pani Janiny i renty chorobowej jej córki.

Co jest potrzebne:

- żywność - herbata, kawa, ryż, makaron, kasza, mąka, cukier, olej, konserwy mięsne, konserwy rybne, warzywa w puszkach
- środki czystości - proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, szampon, mydła, żele do mycia. Jeśli to możliwe, rodzina bardzo prosi o mydła i szampony dla alergików.
- Odzież: 

Dla wnuczki bluzki z długim rękawem i długie spodnie-rurki lub legginsy. Rozmiar M. Lub ciemne kozaki na niewysokim obcasie, rozmiar: 38.

Dla babci ciemne kozaki na niewysokim obcasie, rozmiar 38.

Dla mamy: zimowe botki w ciemnym kolorze, rozmiar 42.

- pomoce szkolne - zeszyty, bloki, farbki, plastelina, klej, pastele olejne i suche.
- wyposażenie mieszkania - mikser, maszynka do mielenia mięsa lub pościel (poduszki 80x90 cm, kołdry 160x200 cm).

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji o rodzinie, kontaktujcie się z opiekunką rodziny, Dominiką Matysiak:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , Tel. 782157652.

Paczki zbieramy do 6 grudnia 2012 na recepcji JCC.

Musimy je zebrać właśnie do 6 grudnia, ponieważ 7 grudnia paczki zostaną przekazane organizatorom programu "Szlachetna Paczka" - Stowarzyszeniu Wiosna.